zrcátko dárkově zabalíme

Originální dárky pro každou příležitost


Výběr bižuterie podle typu obličeje

Také se Vám už někdy stalo, že jste si vybrala náušnice, které mají perfektní barvu a design, ale příliš často je nenosíte? Možná se v nich necítíte dobře proto, že se nehodí k Vašemu tvaru obličeje. Při výběru bižuterie zkuste zohlednit následující typy:

Oválný obličej

Oválný obličej

Tento typ obličeje působí velmi jemně, což je potřeba při výběru bižuterie zohlednit. Ženám s oválným obličejem budou nejvíce slušet náušnice právě oválného tvaru. Příliš dlouhé náušnice nemusí ladit s jemnými tvary tohoto typu obličeje. Oválný obličej s dlouhou šíjí perfektně doplní krátký jemný náhrdelník.

Kuláté náušnice
hranatý obličej

Hranatý obličej

Ženy s hranatým typem obličeje by se měly vyvarovat krátkým širokým náušnicím, které obličej opticky ještě více rozšiřují. Ladit naopak budou větší kruhy, náušnice ve tvaru dlouhé kapky a také dlouhé úzké visací náušnice. Hranatý tvar obličeje zjemní i delší náhrdelníky oválného tvaru.

Oválný náhrdelník - třeba srdíčko
kulatý obličej

Kulatý obličej

Kulatý obličej opticky zúží dlouhé visací náušnice, podobnou službu vykonají ale i náušnice hranaté.  Kromě náušnic se o zúžení obličeje postarají také dlouhé náhrdelníky s přívěsky, které na ženách s kulatým obličejem vypadají mimořádně dobře.

dlouhé náušnice
trojúhelníkový obličej

Trojúhelníkový obličej

Ženám s trojúhelníkovým obličejem budou nejvíce slušet spíše menší náušnice. U náušnic visacího typu se doporučuje srdcovitý tvar, který koresponduje s trojúhelníkovým tvarem obličeje, ani visací náušnice by však neměly být příliš velké a dlouhé.  Velmi dobře budou vypadat také krátké náhrdelníky oválného tvaru.

menší kulaté náušnice